Първият мач пред 82 000 души в Туикенъм за последните 20 месеца бе отпразнуван с разгром над Тонга, воден от Джони Мей, Бен Йънгс и Джейми Джордж

Англия отговори на загубата на капитан Оуен Фарел който се зарази с Covid, като победи Тонга с 69-3 в началото на есенната серия на нациите.

Първият мач с 82 000 души на Twickenham за 20 месеца бе шумно отпразнуван с разгром с 11 трая, воден от Джони Мей, Бен Йънгс и Джейми Джордж, които отбелязаха по два пъти.

Победата беше постигната въпреки въпреки липсата на Англ.10-ка Оуен Фарел, който беше с позитивен тест за Ковид 19 в деня преди мача

Джордж Фърбанк беше поверена диригентската палка в средата на терена само в петия си мача за отбора, той бе свикнал да играе като краен бранител, но показа няколко изключителни паса, преди да бе заменен от Маркъс Смит.

Целта беше Фарел и Смит да формират плеймейкърска двойка 10-12, но контузията на крака на Смит саботира този план и вместо това играча на Куинс трябваше да изчака до 53-та минута, за да влезе на терена

Следобедът на 22-годишния футболист бе помрачен в 70-ата минута бе ударен с лакът от Вилиами Файн, който беше изгонен след преглед от телевизионния съдия.

Кортни Лоус беше капитан при липсата на Фарел, който също ще пропусне гостуването на Австралия следващата събота, а фланкера ветеран беше впечатляващ със спасяването на есе от Telusa Veainu, забележителен подвиг на атлетизъм.

Дори да се вземе предвид силата на противника, това беше впечатляващо начало на есента, тъй като Англия, облечена в червения си екип, атакува със скорост, показвайки желание, което липсваше в Шестте нации.