Уелс загуби след храбро представяне срещу световните шампиони в изпълнена с инциденти среща, която беше помрачена от навлизането на зрител на терена. Хората на Уейн Пивак водеха с осем минути до края след шест успешни дузпи на Дан Бигар. Но заместващият талоньор Малкълм Маркс отбеляза единствения трай в мача и изведе Спрингбокс напред за първи път в мача като след това колегата му от задната линия Джантилес отбеляза дузпа за да увеличи предната.

Въпреки това, голяма част от разговорите около мача ще бъдат на пияния зрител нахлул на терена и попречил на Лиъм Уилямс, точно като изглеждаше, че може да отбележи трай в 64-та минута.

Възстановявайки се след загубата с 54-16 от Нова Зеландия миналата седмица, домакините представиха наистина окуражаващо представяне през първото полувреме, за да поведат с 12-9 на почивката.

Тяхната тактическа постройка с ритане и придружаващото го преследване бяха отлични, като същевременно се представиха силно в движението напред с топка в ръка на изключителния Елис Дженкинс особено неговите собствени 22 метра

10-ките на двата отбора отбелязаха всички точки в началото – четири дузпи от Бигар и три от Андре Полард.

И двата отбора получиха по един жълт картон за левите им стъбове Ox Nche и Rhys Carre.

След почивката точките продължиха да идват чрез наказателни удари, като южноафриканското крило Маказоле Мапимпи отбеляза трай, по-късно отменен заради засада.

Бигар върна Уелс напред с дузпа след нахлуването на фена на домакините, като съдията отсъди авантаж.

Но физическата сила с която Бокс разполагаха в предни позиции, най накрая даде своя резултат с нарастващо надмощие в схватката, като след една мощна такава Малкъм Маркс отбеляза и единственото есе за Световните шампиони

Това слага край на серия от четири загуби в Кардиф за Южна Африка, те спечелиха първата си победа в уелската столица от 2013 г. насам.