Шотландия продължи успехите от Шест нации над Англия и Франция с победа с 15-13 над Wallabies.

Старши треньорът на Шотландия Грегор Таунсенд се наслади на „емоционална“ победа над Австралия, докато неговият процъфтяващ отбор развълнува многобройната публика в Мърифийлд.

Шотландците постигнаха победа с 15-13 над Австралия, който се класира на трето място на последното Световно първенство в завладяващ мач, който можеше да се развие по всякакъв начин. Това беше първият път, когато Шотландия играе пред пълен стадион от 67 144 души от март 2020 г. Таунсенд призна, че това означава много за него и треньорския му щаб, да видят как неговият отбор постига такава вълнуваща победа пред ликуващите си привърженици след толкова време

Той каза: „Беше много приятно да спечелим. Имахме нужда от хладни глави през второто полувреме, особено когато публиката ни окуражаваше да атакуваме. Нашата треньорска скамейка беше по-емоционална от нормалното. Мисля, че прост опълният BT Murrayfield ни въздейства и на нас след толкова време”

Победата над Австралия, която беше в страхотна форма от 5 последователни победи, допълнително подчертава статута на постигнатия от Шотландия резултат.Албионците продължават своята серия от големи победи след тези над Англия и Франция от Шестте Нации

Таунсенд похвали способността на отбора си да извлече резултат от равностоен мач, в който Австралийците поведоха два пъти през второто полувреме. Той каза: „Имаше спокойствие около групата през последните две или три седмици, откакто работим с тях и това е благодарение на играчите, които през последните няколко години се превърнаха в лидери, и доверието и сплотеността, които имат като група . „Имаме също има така и вяра, която идва от някои големи резултати постигнати в последните 9 месеца.

Беше странно първо полувреме. И двата отбора се опитваха да играят, но не винаги бяха точни. Имаше някои големи моменти, които изискваха намеса на TMO, но не мислех, че някой имаше предимство в тази първа част

„Бяхме разочаровани на полувремето, въпреки че водихме (7-3) Трая на австралийците, когато бяха с човек по малко наистина ни разтърси

„Мислех, че показахме истинско си предимство в играта си след това. Трябваше да се справим физически. Имаше много сблъсъци, но все пак успяхме да играем ширина на терена, което се стремяхме да направим през първото полувреме.

„Мисля, че характерът на отбора, за разлика от представянето, беше наистина приятната изненада. В крайна сметка намерихме начин да победим.”

След като няколко нови момчета блеснаха при победата над Тонга миналия уикенд, Таунсенд беше доволен да види 21-годишния Юън Ашман да влезе от резервната скамейка, за да вкара втория трай за Шотландия при дебюта си.

Той каза: „Това беше трудно изпълнение, защото защитника се приближаваше към него, но той намери брилянтен начин да отбележи първия си трай за Шотландия.

„Той много искаше да играе за Шотландия. Беше толкова горд, когато играеше за под 20-те години. Очевидно, след като Стюарт Макинали се разболя тази седмица, той получи възможността да седне на резервната скамейка. И след това, когато Джордж Търнър се контузи, той получи възможността в началото на мача.

„Той процъфтява на арената за тестови мачове, което не е лесно. Един от най-приятните аспекти на последните две седмици е да видите играчи, които получават първи стартове за Шотландия, като изглеждат родени да играят ръгби в тестов мач.