При цялото си владеене на топката Англия водеха само с 16:12 на полувремето

Англия удължи победната си серия срещу Австралия под ръководството на Еди Джоунс до осем мача, но трябваше да се потруди за победата с 32:15 на Туикенхам, която беше първият истински тест за новата ера, обещана от старши треньора.

При цялото си владеене на топката и територията, фаворитите водеха само с 16:12 на полувремето на сблъсъка от Есенната серия на нациите, като Фреди Стюард вкара единствения им трай в началото на срещата.

Трябваше да бъде добавено поне още едно попадение срещу издръжливите Австралийци, но въпреки това се задържаха в мача благодарение на постоянния поток от наказателни удари на Джеймс О’Конър.

И когато сблъсъкът за Купата на Кук навлезе в последната четвърт след скучен период, изпълнен с недисциплинираност, нечиста игра и нервно съдийство от страна на Яко Пейпър, атакуващите намерения на Англия намаляха

Петте наказателни удара на Оуен Фарел и един на Маркъс Смит в крайна сметка ги доведоха до втора победа през есента, а есето на Джейми Блеймър в края на мача оформи крайния резултат, но Джоунс имаше върху какво да работи преди гостуването на Южна Африка на „Туикенхам“ следващата събота.

Поне през първото полувреме експериментът със Смит и Фарел в творческа ос беше успешен, въпреки че през по-голямата част от мача те се редуваха между полузащитник и вътрешен център.

Често Фарел се появяваше като първи посрещач, създавайки време и пространство за Смит да организира играта с умни пасове и двамата комбинираха впечетляващо при есето на Стюард.

Това беше едно от най-добрите представяния на капитана на Англия в центъра и завръщане към международна форма след период, в който не успя да се наложи, въпреки че вечерта му беше съкратена от контузия.

След като започна оттам, откъдето тръгна миналата събота срещу Тонга, отборът на Джоунс започна с пълна сила, когато Фарел и Смит комбинираха, за да измъкнат Стюард в празно пространство, а крайният защитник на Лестър с лекота завърши покрай хвърлящия се Къртли Бийл.

Джони Хил и Кайл Синклър получиха ранни удари, но продължиха да се борят, а когато в атаката се включи и Сам Ъндърхил, това изглеждаше зловещо за Австралия.

Ману Туилаги се втурна от крилото към центъра на защитата на гостите, за да спечели наказателен удар, който бе изпълнен от Фарел, но след това той показа, че не се чувства добре на новата си позиция, като изпусна топката при подновяването на играта

Австралия се бори ефикасно, за да предотврати втори трай, когато Хенри Слейд и Джони Мей, а след това и Джейми Джордж беше изпратен да се провре в пространството чрез скрито подаване от Кортни Лоус.

Джордж беше спрян от опасен удар на крилото Том Райт, който беше пратен извън терена за 10 мин, а след това на хукера на Сарис беше отменен трай когато Ник Уайт изби топката от ръцете му, когато се готвеше да я забие зад линията на гостите.

Второто полувреме започна с петата дузпа на О’Конър и сега домакините водеха само с 16:15, но два големи пробива на Хил, включително един, при който той беше задържан над линията, дадоха на Англия контрол в мача

Ангъс Бел беше наказан при борба с Лоус, а в 54-ата минута Алекс Домбранд и Туилаги си размениха позициите по чудесен начин , но Австралия открадна топката и започна бърза контраатака

Това беше най-застрашителният момент за Wallabies в мача, но той доведе до смяната на капитана им Майкъл Хупър.

Фарел изпълни наказателен удар, преди да напусне с видима болка, а след това Смит също отбеляза три точки, за да убие австралийското нападение, преди Блеймър да се разпише в края на мача