Двойният удар, нанесен от френските нападатели в сърцето на защитата на „All Blacks“, не беше удобен за гледане на таблото в Париж.

Като вкараха две попадения от линеаут, и двете на хукера Пеато Маувака, през първото полувреме на победата си с 40:25 в неделя сутринта, французите отрязаха парче от гордостта на All Blacks на „Стад дьо Франс“ и го отнесоха у дома за спомен.

Едно нещо е да разкриеш слабостта в tightheads нападателите на All Blacks. Да го направиш два пъти, като един и същи човек отбележи есе, е много болезнено.

По традиция All Blacks са тези, които притискат противниците си в предни позиции. И ако бъдат засечени, обикновено бързо поправят проблема.

За радост на себе си и на съотборниците си Маувака откри, че това не е част от сюжета, тъй като около 80 000 фенове отпразнуваха усилията му.

Есето му в 32-ата минута беше почти копие на този, който закова в третата минута, и когато французите водеха с 24:6 на полувремето, може би не вярваха, че могат да разкъсат защитата на All Blacks толкова лесно от лайнаут.

„Определено е болезнено, че съм tighthead нападател“, каза капитанът на “ All Blacks“ и блокиращ играч Сам Уайтлок.

„Това е нещо, с което се гордеем през цялата година. Да разочароваме от няколко лесни попадения като това, определено боли.

След като загубиха с 29:20 от Ирландия в Дъбин предишния уикенд, “ All Blacks“ искаха да се опитат да се противопоставят на французите и да завършат годината с победа. Въпреки че схватката им беше доминираща, лошата защита на линията им струваше ценни точки, а обработката и подаването, както и срещу ирландците, задушаваха атаката им.

„Това е нещо, което трябва да направим така, че занапред, въпреки че нямаме мач следващата седмица, да се подобряваме и да се развиваме в тази област“, добави Уайтлок по отношение на защитата.

„Не можем да позволим на отборите, особено на французите, да си отбележат 14 точки толкова рано в мача.

Капитанът на “ All Blacks“ Сам Уийтлок (вдясно) се оплаква от неспособността на отбора си да попречи на Пиато Манвака да вкара две попадения за Франция,

Това е първата загуба на “ All Blacks“ в Париж от 1973 г. насам и първият случай, в който те губят три теста в рамките на една година от 2009 г. насам.

Неотдавнашните поражения ще дадат на треньора Йън Фостър и помощниците му много поводи за размисъл през лятото. Приоритет ще бъде връщането на стабилността в състава.

Есето на халфа Ромен Нтамак раздели двата трая, отбелязани от Маувака, като първият завърши движение, което подчерта, че французите притежават и бегачи с топка, способни да предизвикат хаос.

Френският халф Роман Нтамак вкарва втория трай на отбора си по време на победата над All Blacks с 40:25 в Париж. Сам Уайтлок (вдясно) идва твърде късно.

Гледката на защитника на “ All Blacks“ Джорди Барет, който изрита топката, когато изглеждаше, че съдията Уейн Барнс е трябвало да сигнализира за knock-on, в началните минути отвори вратата за французите.

Фостър, който наблюдаваше как публиката се радваше бурно на показването на купата „Уеб Елис“ преди началото на мача (Франция ще бъде домакин на турнира през 2023 г.), искаше да започне смело, за да успокои местните запалянковци.

Вместо това се получи точно обратното.

„Дадохме им няколко възможности, според мен ненужно, но те бяха достатъчно добри, за да се възползват от тях. И тези ранни есета наистина им дадоха импулс“, оплака се Фостър.

„Мисля, че през второто полувреме си върнахме инерцията и свършихме изключително добра работа през втората четвърт, за да се върнем в играта.

Фостър не сгреши; Барет, центърът Риеко Йоане и номер 8 Арди Савеа опитаха да върнат “ All Blacks“ на прага на прекрасен обрат, когато изоставаха с 27:25, но грешки позволиха на французите да се измъкнат от ситуацията.

Дълъг удар във френското in-goal поле беше обезвреден от Нтамак, когато той преодоля защитниците Ричи Мо’унга и Барет, за да предизвика контраатака, в резултат на която Савеа получи жълт картон в защита.

Дамиан Пено (в средата) празнува със съотборниците си, след като отбеляза срещу All Blacks в Париж.

Французите си върнаха контрола, когато пасът на резервния полузащитник Давид Хавили, предназначен за Куин Тупаеа, бе пресечен от Дамян Пенуад и той отбеляза ново есе.

Фостър имаше причина да се замисли за тези грешки: „И може би, ако бяхме преследвали малко по-добре, когато се врязахме в тяхната in-goal зона, а те бяха достатъчно умни, за да играят и да се спуснат към другия край на терена. И в крайна сметка получихме жълт картон“.

Да бъдеш доволен от обрата е едно нещо. Да имаш способността да поддържаш напрежението е друго.

„Но не бяхме достатъчно добри, за да го завършим“, призна Фостър.