Рис Пристланд вкара дузпа с последния удар в мача, за да спечели победата за Уелс в края на изключително напрегнатото и спорно съперничество.

След само 15 минути от игра бе изгонен номер 8 Роб Валетини, но Австралия продължи да води през цялото време и водеше само секунди преди края, като резервата Пристланд не изпусна нервите си и донесе победата на Уелс

Уелс получи три есета, като второто от центъра Ник Томпкинс беше отсъдено по спорен начин.

В крайна сметка разликата се оказа 14-точковия Дан Биггар и последния удар на заместника му Пристланд.

Първото полувреме беше изпълнено с много събития, като в него бяха показани един червен и един жълт картон – и двата срещу Австралия – и бяха отбелязани по един трай.

Wallabies поведоха в началото чрез конвертиран трай от крилото Андрю Келауей, който се възползва от удара на центъра Хънтър Паисами,

Но след това Валетини получи червен картон за удар с глава в главата на втория ред на Уелс Адам Беърд, който напусна терена окървавен и нямаше да се върне.

Това нарушение даде възможност на халфа Бигар да намали изоставането до 7:6, а след това Австралия остана с 13 души, когато защитникът Къртли Бийл получи жълт картон за умишлено събаряне.

Домакините веднага се възползваха от численото си предимство, като трай беше отбелязан в ъгъла след добре изпълнена атака.След линията се гмурна хукъра Райън Елиас.

Биггар вкара от тъчлинията и си размени наказателни удари с другата 10-ка Джеймс О’Конър, за да направи резултата 16:13 на почивката.

След това, седем минути след началото на второто полувреме, дойде най-голямото събитие в мача.

Когато Ник Томпкинс протегна ръка, за да блокира пас на Том Райт, всички се спряха, включително и центърът на Уелс, който беше взел топката

Но шотландският съдия Майк Адамсън не сигнализира, така че Томпкинс продължи, нахлувайки от около 35 метра, за да докосне топката зад линията

Решението на Адамсън на терена беше, че звездата на Сарацин е отбил топката назад и след като провери повторенията, той се придържаше към това решение.

Така опитът бе признат за валиден, за ужас на недоволния капитан на Wallabies Джеймс Слипър.

Малко преди изтичането на час игра играчите на терена се изравниха 14 на 14, когато резервният състезател на Уелс Гарет Томас получи жълт картон за удар с ръка в главата на tighthead на Wallaby Алън Алалатоа при разбъркване.

След това гостите опитаха чрез полузащитника Ник Уайт и крилото Филипо Даугуну, а Къртли Бийл вкара далечна дузпа, за да им даде преднина, преди Пристланд да каже последната си дума.