Треньорът на Ирландия знае, че отборът му ще се върне на „Стад дьо Франс“ през следващата година за ключови мачове от Световната купа – той трябва да надгради този уикенд, а не да бъде сринат от него.

мачът току-що беше приключил, а Анди Фарел вече се замисляше къде точно се е объркал. Като го слушаш, предполагаш, че отборът на Ирландия, който се справи толкова добре, за да се върне в мача, след като губеше с 22:7, ще има дълга седмица, за да се съвземе от поражението с 30:24.

Фарел особено много държеше да се съсредоточи върху това как Франция е задушила Ирландия при пробивите. Имаше и небрежен старт, който ги остави с 10 точки по-малко за седем минути, а в другия край на играта – въпросът дали е било правилно да изпълнят последния си наказателен удар, когато бяха с шест точки по-малко и вече бяха отбелязали два пъти от атакуващи тъчове.

Особено, както каза той, като се има предвид колко много неща са били против тях. Три дни преди мача те загубиха своя капитан и плеймейкър Джони Секстън, хукерът им Ронан Келехер напусна след 25 минути с контузия на рамото, а Питър О’Мани изкара само пет минути като смяна, преди също да напусне с мозъчно сътресение. „Това никога не попречи на отбора и това е чудесно нещо, което можем да отнесем напред.“

Фарел не е искал да говори за това, но в дъното на ума си знае, че отборът му ще се върне на „Стад дьо Франс“ догодина за два решаващи мача в груповата фаза на Световната купа – срещу Южна Африка и Шотландия.

Ако преминат през тях, ще се изправят пред още един – срещу Франция или Нова Зеландия. Той иска отборът му да вярва, че може да печели мачове тук, а не да бъде преследван от начина, по който се е провалил. Затова трябва да надградят върху този резултат, а не да се притесняват от него. Ето защо той толкова искаше да говори за това, което са направили добре, а не да се спира на това, което не са успели.

Преди това, разбира се, им предстои домакински мач срещу Италия, пътуване до Англия на „Туикънъм“ и още един домакински мач срещу Шотландия. Франция, която започна с два домакински мача, трябва да играе с Шотландия и Уелс навън, преди да приеме Англия в последната събота. Шампионатът все още не е приключил.

„Историята показва, че трябва да си готов да се възползваш от шанса си в „Шестте нации“, трябва да си сигурен, че собствената ти къща е подредена по отношение на следващия ти мач“, каза Фарел. „Да, Франция е на полпозишън, те имаха два домакински мача, но съм сигурен, че ако продължим да показваме борбата и характера, които имаме тук, в този невероятен тестови мач, съм сигурен, че ще бъдем в играта към края в края на шампионата.“