The Rhinos бяха унищожени с лекота от Wigan Warriors и скоро трябва да започнат да показват резултати.

Може би е леко преувеличено да се каже, че гостуването на Catalans Dragons в четвъртък е задължителна победа за Leeds Rhinos – но това не би било твърде далеч от целта.

След като започнаха кампанията си в Суперлигата с две поредни поражения, отборът на Ричард Агар трябва да гарантира, че лошото начало няма да се превърне в наистина ужасно.

Лийдс нямаше късмет срещу Warrington Wolves в откриващия си мач на “ Headingley“, като загуби с малко в историческа среща пред камерите на Channel 4.

Но в петък те бяха категорично по-слаби срещу Уигън Уориърс и начинът, по който се предадоха през второто полувреме – така неубедително – ги остави да изглеждат всичко друго, но не и претенденти за титлата.

Навършват се пет години, откакто Rhinos за последен път са били коронясани за шампиони на Суперлигата, а това е дълъг период от време за клуб, който през последните две десетилетия се е наслаждавал на множество купи.

От 2004 г. насам осемте победи на Grand Final, три Challenge Cup и три победи на World Club Challenge бележат тази ера като специална, вдъхновена от златно поколение родни звезди.

Покупката в края на сезона на четирима високопоставени играчи – David Fusitu’a, Blake Austin, Aidan Sezer и James Bentley – насърчи надеждите, че Лийдс са готови да се превърнат отново в истински претенденти за титлата през този сезон.

Но начинът, по който те систематично бяха побеждавани на стадион „DW“, повдигна много въпросителни за екипа на Агар.

Особено като се има предвид, че много от повдигнатите въпроси дойдоха от самия старши треньор.

Притеснително е, че Агар призна, че е усетил, че хората му не са готови за игра по време на почивката на стадион DW.

В този момент Лийдс изоставаше само с 12:6, но след това капитулира през второто полувреме.

Агар заяви след това: „На почивката усетихме, че не получаваме много отговор.

„В защита бяхме толкова далеч от скоростта на линията, контакта и удара и това беше наистина лошо и повърхностно представяне в защита.

„Имахме някои наистина слаби индивидуални изпълнения, наистина слаби, някои грешки, които, ако искаш да играеш с който и да е отбор в това състезание, няма да ти се размине с фундаменталните грешки, които направихме. Това беше слабо представяне от наша страна.

„Казах преди мача, че имаме момчета, които са недоволни, че не са били избрани миналата седмица, и ако се съди по днешното представяне, някои момчета се опитват да играят така, че да излязат от отбора.

„Но ще видим с какво разполагаме и какво е на наше разположение, преди да правим прибързани решения след емоцията от разочароващото представяне.“